Discord – دیسکورد نام اپلیکیشن پخش زنده رایگان است که جای خود را روی تلفن های همراه بیش از میلیون ها کاربر جهانی باز کرده است. دیسکورد با هدف ارائه خدمات مختلف به گیمرها طراحی شد اما به تدریج قابلیت های بیشتری به آن افزوده شد و اکنون تیم های بازی بتل رویال مختلف مانند کالاف دیوتی موبایل، فورتنایت، فری فایر و بازی پابجی موبایل از آن برای پیشرفت در بازی استفاده می کنند. دیسکورد در واقع یک VoIP برای ارتباط بهتر بین گیمرها است و ارتباط صوتی میان آنها برقرار می کند تا در بازیهای گروهی آنلاین، بتوانند با یکدیگر در تعامل بوده و ماموریت های جاری را پیش ببرند. اما میتوان برای سایر مقاصد و گفتگوهای صوتی در مورد موضوعات مختلف نیز از آن بهره برد.

چنانچه اهل بازی های موبایلی گروهی و آنلاین مانند پابجی باشید، مسلما نیاز به یک شبکه اجتماعی مخصوص گیمرها را احساس کرده اید. با نصب جدیدترین نسخه دیسکورد که به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار گرفته است، میتوانید به قابلیت های مختلفی که برای بازیکنان جهانی ایجاد شده دسترسی داشته باشید. حساب کاربری خود را در دستگاههای مختلف یا مرورگر وب یا رایانه رومیزی خود فعال کنید و از کیفیت و سرعت سرورهای دیسکورد لذت ببرید.

دیسکورد دارای یک سری امکانات غیررایگان و پولی مانند نیترو نیز هست که در آن یک سری محدودیت ها برداشته شده و عملکردهای بهتری را به مشترکین خود ارائه می دهد. استفاده آنلاین از برنامه به عوامل مختلف و نحوه استفاده از آن بستگی دارد، اما نسخه کامپیوتری Discord نسبت به نسخه موبایل انرژی بیشتری مصرف می کند و از جمله، نرم افزار دیسکورد برای مواردی مانند ارتباط صوتی بین کاربران اینترنت کمتر مصرف می کند ولی زمانی که تماس های تصویری میگیرید مصرف پهنای باند بیشتر میشود.

ویژگی های برنامه دیسکورد -Discord اندروید :

  • یک برنامه کاملا رایگان برای گیمرها و بازیکنان آنلاین
  • همگام سازی حساب در دستگاه‌های تلفن همراه، رایانه‌های رومیزی و مرورگر
  • دارای سه سطح BOOST و ارتقای سرور و دسترسی به هر یک از این سطوح
  • کیفیت صدای مطلوب، تصویر زمینه های محبوب، بیش از 50 اسلات برای ایموجی ها و نمادهای سرور متحرک